„Esmane tagasiside on kahetine sõltuvalt inimeste harjumustest. Kindlasti võib esialgu olla tegemist ebamugava lahendusega nendele töötajatele, kes ei ole harjunud jäätmeid sorteerima, sest prügikastid kaovad kontorilaudade alt ära. Kes on juba varem sorteerinud, siis nende tagasiside oli väga positiivne ja need inimesed on õnnelikud, et saavad lisaks kodule sorteerida ka töökohal,“ rääkis valla keskkonnaspetsialist Heiko Källo. Esimeses järgus võeti vallamajas kasutusele kaks sortimisjaama, tulevikus on plaanis laieneda jäätmete sorteerimisega kõikidesse valla allasutustesse.

Källo sõnul otsustas Viru-Nigula vald TVO vineerist sortimisjaama kasuks, sest TVO veebilehel on hästi korraldatud sorteerimisjaamade tutvustus ja toote tellimine on mugav.

Mine TVO e-poodi ja vaata, milliseid erinevaid lahendusi Sulle pakume.

Kui ikka veel kõhkled, siis pane tähele Källo soovitust:“Lisaks keskkonnahoiule tasub jäätmete puhul mõelda majanduslikult. Kui segaolmejäätmete m3 vedu maksab meie vallas 12,63 eurot+km, siis näiteks paberi, biolaguneva ja segapakendi vedu 1,263 eurot+km/m3. Kui ettevõttes jäätmeid ei sorteerita ja ettevõttel on 4,5m3 segaolmejäätmete konteiner, mida tühjendatakse kord nädalas hinnaga 56,84 eurot+km, siis saab ju oluliselt odavamalt jäätmeid üle anda jäätmevedajale kui jäätmed on sorteeritud.“

Sorteerimine on lihtne!