Seni oleme Viimsi vallas pakendijäätmeid kogunud eramajadest ja kortermajadest tekkekohal. Nüüdsest kogume Viimsis pakendijäätmeid ka avaliku pakendipunktiga ning selleks oleme paigaldanud 8 uut pakendikonteinerit, mille asukohad leiad SIIT

Lisaks avalikele pakendipunktidele saab pakendijäätmetest jätkuvalt vabaneda ka tekkekohal, eramajadele on mõeldud pakendikoti teenus ja kortermajad saavad endale tellida pakendikonteineri.

Tutvu liitumiseks vajaliku infoga:

Eramajadele 

Kortermajadele 

Avalikes pakendipunktides asetsevad konteinerid on tähistatud vastavalt kogutavale pakendi liigile:

- kollase sildiga – plast-, metall ja joogikartongi pakendi jäätmetele;

- sinise sildiga – paber- ja kartongpakendijäätmetele;

- rohelise sildiga – klaaspakendijäätmetele.

Pakendijäätmete eraldi kogumine on mõistlik ja vajalik ning kõik algab suhtumisest, et pakendid pole prügi, vaid eeskätt ressurss, mida tuleb võimalikult palju kordi kasutada. "Pakendid moodustavad ca 60% kodumajapidamises tekkivatest jäätmetest, seega tähendab pakendite eraldi sorteerimine olmejäätmete märkimisväärset vähenemist, mis annab võimaluse senine olmejäätmete konteiner väiksema vastu vahetada või tühjendussagedust harvemaks muuta ja seega raha säästa," märkis TVO juht Kristiina Dreimann. 

Kõik TVO süsteemi tagastatud pakendid liiguvad üle sorteerimisliini ja tänasel hetkel suudame kogu elanikkonna pakendivoost ringlusesse suunata umbes 50 %.

Palun kogu tühjad ja kuivad pakendijäätmed eraldi kokku ning pane need kogumisvahenditesse lahtiselt.

Pakendijäätmete sorteerimisjuhise leiad siit. 

Sorteerimine on lihtne!