„Mugav sorteerimislahendus muudab sortimist kindlasti lihtsamaks, sest jaam on varustatud mõistetavate ikoonide ning juhistega. Lisaks on võimalus välja printida sortimisjuhend, kui jaamal olev info ei peaks piisav olema. Meie kleepisime need sortimisjaamade juurde.

Alguses oli töötajate poolt kohati mõningat vastumeelsust, kuid ajapikku harjusid inimesed uue korraldusega ning üldiselt on algatus hästi vastu võetud. Jagasime siseveebis lisainformatsiooni, tellisime koolituse algatuse vajalikkuse tõendamiseks ning oleme igapäevaselt töötajatele abiks küsimuste tekkimisel. Vastumeelsust tekitas alguses see, et kaotasime töökohtade juurest ära väikesed prügikastid ning nüüd saab prügi ära visata ainult köökides asuvatesse sortimisjaamadesse,“ rääkis Riigi Infosüsteemi Ameti büroohalduse peaspetsialist Kätlin Pirk.

Tema sõnul ei maksa peljata töötajate reaktsiooni uue süsteemi kasutuselevõtuks, sest inimene harjub kiirelt. „Rohelisema mõtteviisi kujundamisel on prügi liigiti kogumine üks esimesi samme, millel on laiemas plaanis suur positiivne mõju. Töökohal sortimislahenduse elluviimine on mõningaid töötajaid inspireerinud ka kodus seda tegema ja see on juba päris suur samm edasi inimeste teadlikkuse tõstmisel. Otsustasime TVO sortimislahenduse kasuks, sest sortimissüsteem ning juhised olid arusaadavad ning sortimisjaamade välimus ülejäänud kontori kujundusega haakuv ehk nendel jaamadel oli ka kõige kaunim visuaal võrreldes teiste sarnaste toodetega,“ selgitas Pirk.  

Täpselt nii – mugav, lihtne ja ilus!

Vaata ringi meie e-poes ja telli omale isiklik sortimislahendus.