„Töötajad võtsid uut lahendust vastu natuke ebakindlalt, sest prügi sorteerimise info on tegelikult segane - mis prügi kuhu kuulub ja mida tohib või on vaja sorteerida. Ka uudistest tuleb infot, et lõpptarbija sorteeritud prügi lihtsalt põletatakse, seega tekib küsimus, miks seda sorteerida?

Otsustasime TVO kasuks, sest sortjaam on tehtud looduslikest materjalidest ja näeb visuaalselt hea välja, ei ole nö võõrkeha kas metallist või plastikust. Ka hind oli mõistlik. Oleme välja printinud info, mida liigiti saab sorteerida, et lihtsustada otsust millisesse kasti oma prügi visata. Alguses ikka küsiti, et kuhu see visata, nüüd teevad inimesed ise teadlikke otsuseid,“ rääkis Veronika Ait, ettevõtte sekretär-asjaajaja.

Tema sõnul muudab uus jaam sortimist lihtsamaks. „Meie kontorihoone prügimajas oli enne olemas olmeprügi, paberi- ja biojäätmete konteinerid. Lasime pakendikonteineri juurde tuua ja peale seda oligi otsustatud sorteerimisega pihta hakata. Ka koristajal on lihtsam, sest tema ei pea nüüd iga kontorilaua alla kükitama ja tühjendama prügikaste. Tutvustasime süsteemi ka enda koristusfirmale ja saime neilt positiivset tagasisidet. Lubasid ka teiste klientide juures teavitustööd teha.“

Ideest teostuseni kulus paar kuud. „Loodame, et riik suudab siiski prügi taaskasutust organiseerida, sest loodust säästev tegevus on praegu eriti aktuaalne ja hetkel veel käiakse Eestis ju säilinud loodust nautimas, mida paljudes teistes riikides enam pole,“ ütles Ait.

Oma ettevõttele sobivaima lahenduse leiad meie e-poest.

Sorteerimine on lihtne!