TVO sorteerimislahenduse, mida toodab kodumaine ettevõte Sortaider OÜ, kasuks rääkisid peamiselt faktorid, et need on oma välimus tõttu niivõrd stiilsed ja pilkupüüdvad. 

„Samuti on see heaks kohaks, kus tehagi jäätmete liigiti kogumine meeldivaks protsessiks. Muutus võeti meie majas vastu väga kiiresti ja positiivselt. Seoses sorteerimiskastide tulekuga ei ole meil kabinettides enam eraldiseisvaid prügikaste ja see tähendab, et oma jäätmetest loobumiseks tuleb püsti tõusta ja minna koridoris asuva sorteerimiskasti juurde. Viimane ehk suurem aktiivsus on omakorda üks rohelise kontori eesmärkidest ja nii lööme mitu kärbest ühe hoobiga. Nii on tihtilugu kuulda arutelusid, et kuhu kasti mingi jääde läheb või siis on tulnud küsimustega minu juurde, et iga jäätmeliik leiaks endale õige „kodu“,“ rääkis Mustamäe linnaosa valitsuse linnamajanduse osakonna peaspetsialist Kristin Karu.

Mustamäe linnaosa valitsuse kontoris on kasutusel viieosaline TVO sorteerimislahendus. „Lisaks olen neid täiendavalt kujundanud - just sorteerimiskasti kaantele olen lisanud Keskkonnaministeeriumi poolt loodud jäätmete piktogrammid, et need ikka kolleegidele meelde jääks. Veel panin täiendavalt kokku liigiti sorteerimise juhised, mille olen kleepinud sorteerimiskastide kohale,“ tutvustas Karu.

Kindlasti soovitab ta igal ettevõttel see muudatus ette võtta. „Iga muutus ei pea tulema üleöö, niisamuti liikusime ka meie tasa ja targu, et oleks aega kohaneda ja siis tegime lõpliku käigu - eraldiseisvaid prügikaste enam ei ole. Muutus on igal juhul positiivne ning muudab ettevõtte halli argipäeva lõbusamaks, sest nagu eelnevalt sai öeldud, siis jäätmete liigiti kogumine ei pea tähendama pelgalt musti kaste. Kasutades stiilseid sorteerimiskaste ja värvikirevaid lisalahendusi saab prügi uue tähenduse kui lihtsalt oma olelusringi lõpus olev asi,“ sõnas Karu.

Tutvu meie e-poes erinevate sorteerimislahendustega ja pane tellimus teele. 

Sorteerimine on #lihtne!