„Meie kontoris jäätmete sorteerimisele üleminek oli protsess omaette. Kõigepealt võtsime ühendust majahalduriga, et meie kontorihoone juurde tekiks pakendikonteiner ning saaksime ligi ka biojäätmete konteinerile. Varem oli see vaid meiega samas majas tegutsevale restoranile. Kui see sai korda aetud, oligi aeg kontorisse tellida sorteerimisprügikastid. Et oleksime kindlad, et meie sorteeritud prügi jõuab ka õues õigesse kohta, tegime väikese koolituse ka koristajale. Näha oli, et asja võeti väga tõsiselt ning kuna täpsem info selle kohta, millised jäätmed konkreetsesse konteinerisse sobivad asub prügikasti kaane siseküljel, tekkis esialgu väga palju küsimusi, mida kuhu panna? Printisime juhendid välja ja panime need seina peale prügikastide kohale ning asi lahenes. Kõige rohkem suminat tekitas meie kontoris aga see, kui korjasime laudade alt ära pisikesed prügikastid, et olla kindlad, et kogu kontoriprügi saaks sorteeritud. Paberinutsakaid ja kohukese pabereid ikka lendas vist kõigil alguses harjumusest laua alla. Kokkuvõttes võib aga öelda, et muudatustega harjuti kiirelt ja nüüd toimib kõik kenasti,“ rääkis Tamm ja lisas, et kogu projekt tekitas majas kerget elevust.

„Otsisime päris pikalt õige suuruse ja ilusa välimusega lahendust, mis sobiks meie kontorisse. TVO sorteerimislahendus oli meie kontori jaoks täpselt paras. Eriti äge ja mugav tundus meile kui algajatele sorteerijatele ka see, et prügikastide küljes on juhendid selle kohta, milline prügi igasse prügikasti käib. Kõik on lahendatud väga loogiliselt – väga kenasti on selgeks tehtud, milline jääde tuleb vastavasse konteinerisse panna,“ lisas ta. 

                  Selline märgis ehib nende kontoreid,                                                                             kus sorteeritakse.    

Tamm julgustab kõiki neid, kes veel ei ole jäätmete sorteerimisega kontoris algust teinud:“Juba sellepärast, et anda eeskuju oma töötajatele. Inimesed saavad ise kogeda, et seda polegi nii keeruline teha ja ehk ühel hetkel kannavad sama harjumuse üle koju. Oma jalajälge siin planeedil peaksime kõik proovima võimalikult väiksena hoida, sorteerimine on esimene ja kõige lihtsam samm sel teekonnal. Lisaks – meie meeskonnas tekitas see toreda eduelamuse, kuidas igaüks saab oma osa anda sellesse, et midagi saab paremini tehtud.“

Tutvu erinevate sortimisjaamadega ja telli endale oma.