Eesti Rahva Muuseum on jäätmeid liigiti kogunud juba alates hoone avamisest 2016. aastal. Esialgu olid jäätmete sorteerimise lahendused personalialas ning avalikel aladel jäätmeid ei sorteeritud. 

„Siis laiendasime jäätmete sorteerimiste lahendused avalikele aladele, kuid paigaldatud lisaprügikastid olid näotud ning ei sobinud Eesti Rahva Muuseumi interjööri. Väga tihti oli ka olukordi, kus erinevate ürituste tarbeks oli vaja hoones liigutada prügikaste ühele kindlale alale ning hiljem jälle tagasi,“ rääkis Riigi Kinnisvara AS-i lõuna piirkonna kinnisvarahaldur Rauno Laiv.

TVO sorteerimisjaamad avastasid nad Rally Estonia ajal, kus korraldaja neid kasutas. „Põgusamalt uurides leidsime, et lisaks tumepruunile on sorteerimisjaamasid ka heledamates toonides, mis sobituvad Eesti Rahva Muuseumisse väga hästi. Need jäätmete sorteerimisjaamad on soliidsed ega „kriiska“ hoone interjööris silma,“ märkis Laiv ja lisas, et kuna sorteerimisjaamadel on rattad all, saab neid mööda Eesti Rahva Muuseumit mugavalt ümber paigutada vastavalt olukorrale.

„Sorteerimisjaamadel on lihtsa ja selge graafikaga eristatud erinevate jäätmete kastid. See on arusaadav ka välismaalastele, kes Eesti Rahva Muuseumi külastavad,“ ütles Laiv.

Tutvu meie e-poes erinevate sorteerimislahendustega ja pane tellimus teele, et saaksid oma töötajatele pakkuda mugavaimat lahendust jäätmete liigiti sorteerimiseks.

Sorteerimine on #lihtne!