Esimene testlõik – jalgrattatee - valmima Hollandis valmima 2017. aasta lõpuks. Uue kontseptsiooni kohaselt valmistatakse kokku kogutud plastjäätmetest kerged paneelmoodulid, mille õõnsustesse saab paigaldada torusid ja kaableid. Tehases toodetud mooduleid oleks lihtne transportida ja paigaldada. Kuna paneelid on kerged, on oht tee vajumisele väiksem kui traditsioonilisel tee-ehitusel.

Eesmärk on luua traditsioonilisele teele keskkonnasõbralikum alternatiiv. Plastprügi on paljudes kohtades probleem. Samuti on taastumatu maavara nafta, millest tehakse asfaldi ühte olulist osa bituumenit. Pidev probleem on ka see, kuhu ja kuidas paigaldada moodsaks eluks vajalikud torud ja kaablid.

Plastteel on mitmeid eeliseid. Näiteks nõuab see vähem hooldamist ja talub suuremaid temperatuurikõikumisi – sobides nii –40 C° kliimasse kui ka +80 C° piirkonda. Lisaks saab tee paigaldatud paari nädalaga, praeguste kuudepikkuste ehitusperioodide asemel.

Selle loojad usuvad, et tee on kolm korda pikema elueaga kui tavapärane asfalttee. Tugev keskkonnaargument on, et asfaldi tõttu paisatakse iga aasta üle ilma 1,6 miljonit tonni CO2 emissioone. See on 2% kogu maanteetranspordi heitest.

Plasttee peaks tee kestma umbes 50 aastat. Taoline tee nõuab vähe hooldust, sest talub hästi igasugust ilma. Plasttee üheks miinuseks on libedus. Libeduse vastu on võimalik pinnakattese muster vajutada või lisada pinnale liiva ja killustikku. Teiseks miinuseks on tuleohtlikkus. Selle vältimiseks on plaanis lisada tuld tõrjuv kiht.

Allikas: Eesti Päevaleht Logistika