Jäätmete tekkekohal liigiti sorteerimine on ainus viis tagada erinevatele jäätmetele parem ringlusesse võtu võimalus. Pakendite muudest jäätmetest eraldi kogumine ei tekita prügi juurde, vaid hoopis vähendab oluliselt olmeprügi mahtu. Nii saab kokku hoida olmejäätmete konteineri tühjendussageduselt või vahetades olemasoleva olmekonteineri väiksema vastu. Niimoodi nutikalt toimetades ja kuluridu ümber tõstes võivad jäätmekäitluskulud KÜ-le hoopis väheneda.

 Parimaks lahenduseks on kortermajade puhul 3 erinevat pakendikonteinerit: ühte kogu plast- ja metallpakendid ja joogikartong, teise klaaspakend ja kolmandasse papp- ja paberpakendid.

Millised plast- ja metallpakendid sobivad pakendikonteinerisse?

Plastpakendid (plastist joogipudeli ja kanistrid, puhtad jogurtitopsid ja võikarbid, puhtad õli-, ketšupi- ja majoneesipurgid, puhtad kosmeetika ja hooldustoodete pakendid (nt. šampoonipudelid), puhtad plastkarbid (nt. salatikarbid), puhtad ja tühjad kilekotid ning muud plastkotid (nt. suured suhkrukotid) ning muud puhtad plastpakendid).

Metallpakendid (alumiiniumist ja muust metallist joogipurgid, toidu- ja joogipakendite metallkaaned ning metallkorgid, puhtad konservkarbid ja muud puhtad metallpakendid).

Joogikartong (tühjad ja puhtad tetrapakendid (nt piima-, jogurti- ja mahlapakendid) ning muud tühjad ja puhtad tetrapakendid).

Klaaspakendid (värvitust ja värvilisest klaasist pudelid ja purgid (sh puhtad siirupi- ja õlipudelid) ning muud puhtad klaaspakendid) pane klaasikonteinerisse. 

Paber- ja kartongpakendid (pappkastid ja -karbid, jõupaber ja paberkotid, puhtad paberpakendid – nt. hambapastatuube ja kosmeetikatooteid ümbritsevad paberpakendid) pane vanapaberikonteinerisse. 

Mis ei sobi pakendikonteinerisse?

Plastist mänguasjad, kummist tooted, ohtlike ainete pakendid ning kasutatud mähkmed. Akna- ja lehtklaas, valgustuspirnid ja päevavalguslambid, peegelklaas, ohtlike ainete pakendid (nt lahustite pudelid), klaasist ja keraamikast nõud ja potid. Ohtlike ainete metallpakendid (nt. liimi-, värvi- ja lahustitepakendid) ning aerosoolpakendid (nt. õhuvärskendaja, juukselaki või vahukoore pakendid). Määrdunud ning vettinud paber ja papp, kasutatud pappnõud ja –topsid, fooliumi- ja koopiapaber, ehituspaber, ajalehed ja ajakirjad, kataloogid ja reklaammaterjalid, puhas ning kasutatud kirja- ja joonistuspaber ning raamatud.